شماره مطلب:
161
دسته بندی
یکشنبه 1400/10/12 11:14
گفت‌و‌گو با «محمد حبیبی منصور»؛ تهیه کننده‌ی مستند «بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان»

تصاویری از یک اتفاق تاریخی

1400/10/12 11:14
مستند «بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان»، تصویری از روزی فراموش ناشدنی در تاریخ حیات ملّت ایران است. روزی که هم‌چنان و هر سال گرامی داشته می‌شود چرا که تصویر قهرمانش در وجود هر انسان علاقمند به حقیقت پابرجا است.

«محمد حبیبی‌منصور»؛ تهیه‌کننده‌ی مستند «بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان» پیرامون این اثر، گفت: این مستند شامل مجموعه تصاویری است که از مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی تهیه شده و ما براساس ساختار تولید مستند سعی کردیم فیلمنامه‌ای مناسب برای آن اتفاق تاریخی بنویسیم تا شرحی از ماجرای آن روز به مخاطب ارائه شود. در این مستند که توسط آقای «محمّدرضا اکبری» کارگردانی شد، سعی کردیم از ابتدای مراسم تشییع در خاک عراق تا زادگاه حاج قاسم در کرمان را به زبان تصویر نمایان کنیم تا مخاطبان بیشتر با این روز تاریخی آشنا شوند.

«محمد حبیبی منصور» افزود: چیزی که می‌تواند قابل توجه باشد، میزان استقبال مردم عراق از تشییع پیکر شهید سلیمانی و شهید ابومهدی‌المهندس است که این میزان استقبال زیاد در ایران هم ادامه یافت. ما براساس تصاویر موجود سعی کردیم احساس مردم را در نقاط مختلف نشان دهیم و این مستند نشان می‌دهد که میزان استقبال از این عزیزان نزد اقوام و ملیت‌های مختلف یکسان است. وی افزود: عراقی‌ها سعی کردند میزبان خوبی برای میهمانان ایرانی باشند که به این مراسم رفته بودند. روز تشییع حاج قاسم و ابومهدی‌المهندس در عراق همانند ایران یک اتفاق تاریخی را رقم زد که شاید در تاریخ این کشور بی‌سابقه باشد، چرا که عراقی‌ها با ایرانی‌ها، دغدغه و داغ و حرف مشترکی داشتند.

برای مشاهده این مستند می‌توانید به بخش مستندات پرتال رسمی موسسه‌ی فرهنگی هنری اندیشه‌ی شهید آوینی مراجعه و وارد صفحه مستند «بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان» شده و این مستند را ملاحظه فرمائید.